Teresa Marut

nauczycielka śpiewu

Jestem śpiewaczką operową, a śpiew to moja praca i największa pasja! Swoje doświadczenie pedagogiczne zbieram już od kilku lat, udzielając prywatnych lekcji śpiewu. Kocham uczyć oraz dzielić z innymi swoją pasję. W tym celu zrealizowałam 2-letnie Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Od lat szkolę się w wokalistyce zarówno rozrywkowej, jak i klasycznej. Przez 5 lat uczęszczałam do Szkoły Musicalowej przy Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie grałam między innymi główną rolę Sandy w musicalu Grease.Od 10 lat kształcę się w kierunku śpiewu klasycznego.
Jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu prof. Danuty Paziuk – Zipser oraz dr hab. Aleksandry Kubas- Kruk.
Oprócz śpiewu, ogromną miłością darzę także taniec orazaktorstwo, z których odbyłam setki godzin kursów oraz uczestniczyłam w wielu warsztatach.
W trakcie trwania studiów zrealizowałam wiele partii operowych takich jak: Królowa Nocy (Czarodziejski flet - W. A. Mozart), Wanda (Zamek na Czorsztynie czyli Bojomir i Wanda – K.Kurpiski), Rozyna (Cyrulik Sewilski – G. Rossini), Olimpia (Opowieści Hoffmana –J. Offenbach).
Okres studiów to dla mnie także czas obfitujący w szereg sukcesów na polu artystycznym:
III nagroda oraz Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Polskich Kameralistów na XXIII Międzynarodowym Konkursie Gianluca Campochiaro, (Catania 2020), II nagroda na Międzyuczelnianym
Konkursie Kameralnym Dla Duetów Instrumentalnych i Wokalnych (Wrocław, 2021),
II Nagroda na I SWISSInternational MUSIC Competition, Sec. III Cat. A, (Lugano, 2021), I Nagroda (Nagroda Publiczności) naXVII Festiwalu Wielkiej Gali Tenorów, (Ciechocinek, 2021).
Swoją wiedzę oraz umiejętności stale pogłębiam poprzez czynny udział w licznych masterclassach.
Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ