Poznaj nas

Klaudiusz Leśniak

Klaudiusz Leśniak

dyrektor, nauczyciel śpiewu

  Jestem uśmiechniętym, życzliwym człowiekiem, którego pasją jest muzyka. Ukończyłem Akademię Muzyczną we Wrocławiu na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu prof. dra hab. Tadeusza Pszonki, tym samym zyskując tytuł magistra sztuki oraz wykształcenie pedagogiczne. Swoje umiejętności doskonalę biorąc udział w różnych kursach, przedstawieniach operowych i warsztatach wokalnych. Czynnie działam jako śpiewak. Zrealizowałem kilka partii operowych, m.in. Uberto ( La serva padrona – G.B.Pergolesi), Geronimo (Il matrimonio segreto – D. Cimarosa), Nikita ( Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda – K. Kurpiński), Pimpinone ( Pimpinone G.P. Telemann). Rolą Pimpinone zadebiutowałem w Krakowskiej Operze Kameralnej w 2018 roku. Oprócz funkcji właściciela Szkoły Muzycznej – Akademia Dźwięku Legato, realizuję się również jako pedagog, organizator kursów oraz szkoleń dla wokalistów specjalizujących się w różnych gatunkach muzycznych. Od kilku lat współpracuję z Fermata School of Music w Dublinie. Posiadam doświadczenie w nauce dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Indywidualnie dobieram metody nauczania do każdego ucznia, zwracając szczególną uwagę by czuł się ze mną dobrze i bezpiecznie.

  Jagoda Leśniak

  Jagoda Leśniak

  nauczycielka śpiewu, gitary, psycholog, manager

  Jestem psychologiem, terapeutą pedagogicznym, a także absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku śpiew solowy o specjalności wokalno-aktorskiej. Studia śpiewu ukończyłam w klasie prof.dra hab. Tadeusza Pszonki. W życiu staram się łączyć obie pasje, zarówno muzykę, jak i psychologię. Bardzo lubię pracę z dziećmi, daje mi to ogromną satysfakcję i radość.

  Paulina Kukuczka

  Paulina Kukuczka

  nauczycielka pianina, akompaniator

  Pianistka, pedagog, aranżer Moja praca to moja pasja. Moja odskocznia od codzienności to góry i sporty ekstremalne. Na co dzień pedagog oraz pianista z wyboru. Swoje artystyczne życie staram się wzorować na niedoścignionym pianiście: Ferenc Liszt. Doświadczenie pedagogiczne zbieram już od kilku lat, jednak indywidualne podejście do ucznia wciąż wymaga ode mnie stałego rozwoju w tej dziedzinie. Studiowanie programów muzycznych uznaję jako obowiązek artysty XXI wieku, dlatego dokształcam się w tym temacie. Jako pianistka ostatnimi czasy głównie realizuję nagrania, chociaż koncerty nie należą do przeszłości. Aranżacja muzyczna to obecnie jedno z moich głównych zajęć, ze względu na aktywność projektową. Warsztat muzyczny oraz wrażliwość muzyczną pobierałam w klasie dr hab. Gracjana Szymczaka na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

  Adam Antkowiak

  Adam Antkowiak

  nauczyciel gitary

  Jestem absolwentem PSM I i II st. w Tomaszowie Mazowieckim, a aktualnie studentem III roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego. Z gitarą jestem związany od 12 lat. Przez cały ten okres uzyskałem tytuł laureata w ponad 30 konkursach o randze ogólnopolskiej, bądź międzynarodowej. Byłem także stypendystą KFnRD oraz Marszałka województwa Łódzkiego. Dodatkowym aspektem mojego wyrazu artystycznego są koncerty, również i przede wszystkim charytatywne. W wolnych chwilach śpiewam udzielając się w chórach. Za największą cnotę uważam bycie dobrym człowiekiem i do tego każdego dnia dążę. Myślę, że kierując się tym pojęciem możemy żyć w całkowitej zgodzie z samym sobą i innymi.

  Joanna Małaszkiewicz

  Joanna Małaszkiewicz

  logopeda, aktorka

  Jestem z wykształcenia logopedą, aktorką i lalkarką. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu oraz logopedię ogólną i kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Logopedia i teatr to moje pasje, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Od dwóch lat pracuję z prywatnym gabinecie logopedycznym, gdzie pracuję z pacjentami w każdym wieku. Odbywałam praktyki we Wrocławskim Centrum Psychostymulacji. Specjalizuję się w logopedii artystycznej, medialnej oraz pracy nad emisją głosu. Przygotowuję kandydatów do szkół aktorskich pod kątem wymowy oraz zadań aktorskich. Prowadzę szkolenia z zakresu wystąpień publicznych. Interesują mnie różne techniki relaksacji, między innymi joga, którą z powodzeniem wykorzystuję w terapii. Regularnie poszerzam swoją wiedzę logopedyczną na szkoleniach

  Karolina Drapiewska

  Karolina Drapiewska

  nauczycielka skrzypiec, ukulele, prowadzenie zajęć grupowych dla dzieci

  Ukończyła Państwową Szkołę muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy w klasie skrzypiec. Następnie swoją ścieżkę muzyczną związała z trąbką i waltornią oraz umuzykalnieniem dzieci w przedszkolach i szkołach. Od kilku lat uczy dzieci, młodzież oraz dorosłych grać na skrzypcach tak by spełnić ich marzenia dobierając metody do indywidualnych potrzeb uczniów. Nieprzerwanie współpracuje z Esker Children's Music Camp w Irlandii szkoląc swój pedagogiczny warsztat oraz zachęcając wszystkich do gry na skrzypcach.

  Małgorzata Margocka - Pilczuk

  Małgorzata Margocka - Pilczuk

  aktorka

  Aktorka od wielu lat związana z teatrem dla dzieci i młodzieży w różnej formie. Założycielka i prezes Stowarzyszenia Teatr Sztampa, które od 2009 roku popularyzuje klasykę literatury we Wrocławiu i nie tylko. W 2018 roku nominowana przez Kapitułę Gazety Wrocławskiej na Osobowość Roku w kategorii Kultura. Od 2019 roku szefowa nowego teatru dla dzieci – Teatru Aczemu. Autorka i uczestnik wielu warsztatów związanych z teatrem, happeningami i szeroko rozumianą sztuką performatywną. Bardzo lubi ludzi.

  Krzysztof Rayski

  Krzysztof Rayski

  nauczyciel akordeonu, prowadzący zespoły wokalne

  Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Na co dzień pedagog zajmujący się umuzykalnianiem dzieci we wrocławskich oraz legnickich placówkach kulturalnych. Wieloletni kierownik muzyczny oraz akordeonista w zespołach ludowych: • Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” • Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Folkloru „Furmani” • Zespół Pieśni i Tańca „Długołęka”

  Łukasz Maj

  Łukasz Maj

  nauczyciel djembe

  Pasjonat afrykańskich rytmów. Muzyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, który pobierał nauki od mistrzów z Afryki – Djembefola i Dundunfola: Mohamed’a „Gaspard” Conde, Tahirou Djembe Ouedraogo, Adama Bilorou Dembele, Sidiki Dembele, Moussa Coulibaly, Mansa Camio Camara, Dartagnana Camara, Babara Bangoura, Bangaly Bangoura i Sana Camara. Od wielu lat spotyka się z ludźmi, którzy jak on cenią sobie spędzanie czasu w otoczeniu rytmów z „gorącego lądu”. Założyciel Szkoły Everyday Djembe. Z pasją i otwartym sercem prowadzi zajęcia nauki gry na djembe, na których panuje radość, energia i wzajemny szacunek. Czerpał wiedzę i doskonalił swój warsztat w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej tj. kolebce djembe. W mistrzowski świat rytmów wprowadzony przez rodzinę Griotów Dembele. Stale rozwija swój warsztat i poszukuje inspiracji, jednocześnie z wielkim entuzjazmem dzieli się sobą oraz własnym doświadczeniem z innymi. Grę na bębnach odczuwa jaka osobistą podróż, przygodę, której każdy może doświadczyć indywidualnie lub w grupie, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Jego zdaniem: „Piękne dźwięki są wszędzie, ale dźwięki afrykańskich bębnów są tymi najpiękniejszymi na świecie”.